Návštěva Polabkého muzea v Poděbradech

13.11.2018

Během tohoto týdne jsme navštívili výstavu s názvem: 100 let od vzniku Československé republiky, která se koná v Polabském muzeu v Poděbradech.

Děti se zde mohly podívat nejen na trvalé exponáty ve spodním patře muzea, ale i na výstavu lázeňství a sklářství. Na všechny návštěvníky čekal v muzeu krásný a záživný program na téma "První republika". Měli jsme možnost vidět vše od psacího stroje, dobového oblečení, přes uniformy vojáků a Sokolů, dřívější vybavení domácností i hračky. Připomněli jsme si osobnost tehdejšího prezidenta T. G. Masaryka a děti si vykreslily vlastní trikoloru, kterou si mohly následně nalepit na svá trička. Celá prohlídka byla zakončena dárkem od muzea, kdy všichni návštěvníci dostali na památku placku s podobiznou T. G. Masaryka. Z akce byli všichni nadšení a odnesli si krásné zážitky a nové poznatky.